Každá jsme tou nejlepší mámou pro své děti....

DESATERO ÚSPĚCHU na mateřské dovolenéProtože mě stále někdo zastavuje s obvyklou otázkou :" Jsou všechny Vaše", už se nad tím nepodivuji. Ani by nestálo za to o tom vůbec psát. Ale poslední dobou se k této otázce, přidala jiná, stejně palčivá a hrůzu nesoucí, soudím dle výrazu tázajících.
 "Jak to zvládáte? "
Inu dala jsem dohromady pár tipů, proč se nepodělit o zkušenosti, že. :-D

TIP Č. 1 -Nevyvařujte složitá jídla. Ideální jsou ta do tři surovin, pokud nějaká přebývá, vynechejte ji.

TIP Č. 2 -Už před porodem si ověřte, zda se většina oblečení dá dát dítěti i obráceně, až se Vám nebude chtít prát, bude se to hodit.

TIP Č. 3- Naučte se ignorovat pocit sytosti a  jezte, kdy můžete. Jíst, kdy máte hlad si teď nemůžete  dovolit. Až Vaše dítě povyroste a bude ochutnávat, doporučuji ta jídla, kde jsou hlavní složkou chilli papričky. Získáte tak drahocenné minuty navíc.

TIP Č. 4 - Místo sledování videí o porodu, sledujte soutěže o jídle. Při několikatýdenním pečlivém tréninku se tak můžete naučit sníst rohlík do pěti vteřin nebo jogurt prostě vypít.

TIP Č. 5 - Uctivě každé ráno pozdravte tu unavenou, s kruhy pod očima vyřízenou osobu, budete se potkávat pravidelně několik let. Pokud se nestydíte, můžete navrhnout i tykání.

TIP Č. 6- Jakmile dítě usne, ověřte si to že spí, přiložením zrcátka k ústům. Pokud se nezamlžuje pravidelně, Vaše roztomilé miminko spánek jen předstírá. Pokud se to opakuje po několikáté, zvažte použití prostředků se sedativními účinky (diazepam, kozlík lékařský apod.)

TIP Č. 7- Smiřte se s tím, že následující dva roky budou jediným filmem, který dokážete jen s minimálním vyrušením v klidu shlédnout,  reklamy mezi pořady. Snažte se mezi nimi alespoň najít ty, ve kterých nejsou děti. Mohly by Vás  rozrušit.

TIP Č 8. -Pokud pocítíte neodkladnou touhu něco shlédnout v televizi, doporučuju prasátko Pepina. Chvílemi je to i zábavné a hlavně to netrvá tak dlouho, aby jste u toho usnula.

TIP Č. 9- Nebuďte na sebe přísná a nechtějte být perfektní. Když vyjdete z domu s jedním okem namalovaným namodro a druhým nazeleno, pochvalte se, že jste se aspoň nepíchla do oka řasenkou.

TIP Č. 10- Smějte se, hodně a všemu. Smích léčí a zahání chmury i deprese. A je levnější, než víno, které se snažíte právě vypít. Smích také nezpůsobí nárůst váhy o 20 kg jako čokoláda, kterou máte v záloze, pokud by alkohol nezabral.

EXTRA TIP NAVÍC : Všechno zlé je pro něco dobré a  tomu je potřeba uvěřit i v případě mateřské. Mít jedináčka nebo myšlenky na sterilizaci si nechte jako záložní plán, pokud selžou všechny ostatní plány :-D

S Láskou,

Monika 💟

Používá technologii služby Blogger.

Featured Post Via Labels

Instagram Photo Gallery