Každá jsme tou nejlepší mámou pro své děti....

PRÁZDNINOVÝ DENÍK

Nicolka jako Mickey Mousse :-)Je to neuvěřitelné, ale prázdniny jsou za námi, že to ale uteklo! Jaké byly ty Vaše?
Naše cestovatelské, byli jsme ve Vranově, kde jsme strávili příjemný týden a s holkama si do sytosti si užily koupání a snědli tuny zmrzliny  :-) Byli jsme ubytovaní přímo na Vranovské pláži a protože velká parta (Kája a Terka)-ano máme děti rozdělené podle MP=malé party a VP=velké party :-D,
takže VP byla na táboře a my jsme tak byli jen se třemi menšími dcerkami ubytovaní v moc pěkném Mobilheimu. Pokud někdy zavítáte na prázdniny právě na Vranovskou pláž a nebude Vás víc jak pět, určitě doporučuji tyto malé, plně klimatizované domky. Bylo to moc pohodlné ubytování, vše krásně čisté, paráda :-)


Měli tam hodně atrakcí pro děti od klouzaček po houpačky a hrozně rádi jsme chodili do jedné pizzerie, kde před vchodem měli postavičky Mickey Mousse a víly Ariel, kam děti mohly strčit hlavu a tak jsme nelenili a fotili :-)


Protože je Vranovská pláž velmi dobře položená, přímo vybízí k návštěvám do okolí. Několikrát denně z ní jezdí vláček až na Vranovský Zámek a protože všechny děti vláček milují, ani my jsme nemohli odolat a jeden den si výlet udělali. Já jsem čas  aspoň využila k poslání pohledů a dopisů velké partě na tábor :-)
RAKOUSKO A SLANÁ LAGUNA


Co ale nás nadchlo myslím úplně všechny, byla návštěva Rakouska a Termálních Lázní Laa,  jak to tam vypadá, můžete mrknout tady,  kde jsme s holkama pluli divokou řekou i slanou lagunou. Pro takto malé děti to tam moc není, všechny bazény jsou hodně hluboké, takže jsme stejně povětšinou byli uvnitř v dětském bazénku, ale i tak si to myslím holky užili a my s nimi. Rozhodně to stojí za návštěvu, jen se připravte na větší částky za jídlo a pití. Třeba ledová káva nás vyšla téměř na 5 euro.


                                             OÁZA V LA FAMILIAUnavení po celodenním koupání jsme druhý den odpočívali na pláži, stavěli hrady z písku a cpali se zmrzkou. A protože nejsme rodina, která by vydržela celý den nic nedělat, rozhodli jsme se navečer udělat výlet do Znojma a spojit to s večeří. I když nejsem moc organizační typ, vždycky dopředu plánuji kam pojedeme, vyhledávám si weby, adresy a všechno pečlivě plánuji. Tehdy mi padla do oka restaurace La Familia , kterou rozhodně stojí za to navštívit! Hned o vstupu mě zarazilo jak malinká je, ale okamžitě na mě dýchla stará francouzská atmosféra. Všude bylo spousta svíček, cupcaků a makronek, připadala jsem si jako v ráji. Když jsme vystoupali po schodišti do patra, minuli jsme na každém schodu jednu svíčku, kouzelné.
Nahoře byli dvě místnosti, v jedné z nich byl malý dětský koutek. Nebyly tam typické "české hračky", ale francouzské napodobeniny dospělých pomůcek při vaření, malá slánka a pepřenka,  metlička i malý tác s dortíky apod. Nábytek ve všech místnostech byl nádherně bílý, všude byly polštáře a typické znaky Vintage a Provence. Ve vzduchu byla cítit levandule a stoly osvětlovaly malé svíčky.. Úplně jsem si to tam zamilovala. Bohužel Vás tam nemohu vzít, ale alespoň jsem pořídila pár fotografií. Báječné těstoviny s houbami a sýrem zakončené lahodným latté s příchutí jablečného koláče, mě na chvíli vrhli do labužnického ráje. Tartaletka s vanilkovým krémem a lesním ovocem už byla jen výbornou tečkou za gurmánským zážitkem. Pokud budete mít někdy cestu do Znojma, zajeďte si do této restaurace, alespoň na výbornou kávu a zákusek a nadýchnout se svěží vůně Provence.

                                            V ŘÍŠI MÁGA MERLINA

Naší pozornosti vzhledem k věku našich dětí, nemohl samozřejmě uniknout ani velký zábavní park Mága Merlina . Všude se tyčí draci a mocně plivají oheň. Dokonce i cesta na běžný záchod se díky loučím a přítmí, stala nezapomenutelným zážitkem. Uvnitř parku jsou výměnné automaty, kde vyměníte buď  eura nebo české koruny za tvz. tokeny.

Těmi pak platíte za všechny atrakce, před každou z nich je malý automat, kam vhodíte příslušný počet tokenů a projdete k atrakci. Některé jsou zdarma, jako velký strom s klouzačkami a houpačkami a pak další menší herní centra pro děti. My jsme vyzkoušeli s holkama housenkovou horskou dráhu, a hodně jsme se u toho nasmáli :-)
Většina atrakcí, ale je  děti nebo dospělé s váhou max 50-60 kg, takže povětšinu času jsme přihlíželi, ale i tak to bylo moc príma. Celý komplex je rozdělen na venkovní a vnitřní část, uvnitř čekaly na holky další atrakce jako kolotoče, jezdící zvířátka apod.I při konávání potřeby se myslí na děti, takže kromě zábavných zrcadel, kde se uvidíte jako trpaslíka nebo naopak lichotivě jako dlouhonohou krásku (tohle bych ráda měla doma, nevíte, kde se dá pořídit? :-)/, i záchody byly pro děti dalším dobrodružstvím. Zatímco můj drahý odešel do země pirátů a mořských příšer (na pánský záchod), já s holkama jsem se ocitla ve světě princezen  a to doslova! Odpadkový koš ve tvaru pelikána nebo zrcadlo s mochomůrkou byl zážitkem i pro mě.  Ale obyčejný záchod tu nehledejte, tady se sedí na trůnech!
Vzhledem k tomu, že tento zábavní park je samozřejmě situován blízko Rakouska, očekávejte i tady vysoké ceny jídel a poměrně nezdravých. Typický Schnitzel (tedy řízek přes půlku talíře a smažený pěkně na másle) tam i s bramborami vyšel na cca 270 kč.

Tak to byla naše dovolená, kterou jsme si pořádně užili. A doufám, že i Vy jste měli krásné léto, plné odpočinku, dobrého jídla a období, které je před námi si všichni užijeme také na maximum!


Používá technologii služby Blogger.

Featured Post Via Labels

Instagram Photo Gallery