Každá jsme tou nejlepší mámou pro své děti....

Když by ILUZE mohla být pravdou
Konec týdne přinese úlevu s vidinou odpočinku nebo strach, že musíte naplánovat víkendové aktivity.
Ať už je to u Vás tak nebo tak doufám, že jste si na víkend naplánovaly samé krásné věci a nemusíte nic nepříjemného.

Pojďte si k tomu se mnou něco představit. Zažít malou nebo velkou iluzi.


Představte si.

Představte si mateřství bez odsouzení. Bez předsudků. Bez srovnávání, kdo je lepší rodič. Bez posuzování chyb a omylů druhých. Bez přikazování, který styl rodičovství, je lepší.

Beze strachu.

Bez obavy, že se nikam nehodíte. Do žádné správné škatulky rodiče, ženy, člověka. Že můžete patřit, kam jen chcete. Být jen sama sebou. Být taková, jaká uvnitř celé roky cítíte, že jste.Představte si.

Skutečné přátelství mezi matkami. Přítelkyně,  které se navzájem mají rády a podporují se i přes všechny svoje nedostatky a zmatky. Přítelkyně, které vědí, že ať už děláte chyby jakékoliv, vždycky se snažíte dělat všechny to nejlepší pro své děti.

Skutečné přátelství mezi ženami. Bez srovnávání konfekčních velikostí, kuchařského umění, bez hodnocení make-upu a trendů v oblékání.


Může to začít u Vás.


BUĎTE SKUTEČNÉ, OPRAVDOVÉ


Skutečná máma je s city někdy na houpačce. Někdy pláče, někdy se směje, jindy raduje a často si zoufá. Ale vždycky je tady a nezáleží na tom, jak se uvnitř cítí ona sama.

Unavená, ale nikdy se nezastaví. Vyčerpaná, ale stejně se zvedne a podá dítěti hračku, nakrmí ho a uloží. Na dně svých sil, vždycky své dítě pochová a ukonejší.

Vystrašená. Ale plná naděje. Bez sebe strachem, jak tohle všechno zvládne. Všechen ten dětský pláč, chaos v neuklizeném bytě, hromadící se plenky, lahvičky od mléka, bezesné noci.

Úžasná, i když má o sobě někdy pochyby. Pochybuje, zda dělá správná rozhodnutí ve správnou chvíli. Zda je dobrá máma, manželka nebo přítelkyně.


Buďte skutečné. Dělejte skutečné chyby a omyly a dělejte je zas a znovu. Protože takový je reálný svět a život kolem nás. Nedokonalý, plný omylů. Buďte nedokonalé a buďte  na to pyšné.

Milujte své přátele naplno, jenom kvůli tomu jací jsou. Bez podmínek milujte své děti a partnery.


Život je nemilosrdný, krutý a plný dnů, které jsou těžké. Ale každý takový den jednou skončí. Každé dítě, které pláče, jednou přestane a usne.

Každé zlomené srdce zahojí čas.

Každý špatný den, který prožijeme nás jen donutí uvěřit v lepší den a až ten lepší den přijde, o to více si ho užijeme.

Protože jsme na něj přece čekaly tak dlouho.

S Láskou,

Monika ❤️

Používá technologii služby Blogger.

Featured Post Via Labels

Instagram Photo Gallery