Každá jsme tou nejlepší mámou pro své děti....

ZKUSME BÝT O TROCHU LEPŠÍ
Jak se máte dnes všichni? Doufám, že si užíváte víkend, odpočíváte od týdenní rutiny a i přes ošklivé počasí, jste rády se svou rodinou :-)

Dnes jen malé zamyšlení-pokusme se každý den trochu více být o trochu lepší.

Možná můžete zkusit mít více trpělivosti. A nebo můžete zkusit více poslouchat vyprávění od svých dětí, protože je máte rády. A nebo můžete zkusit se podívat na svého manžela trochu jiným pohledem a zkusit uznat, že ani on to nemá někdy lehké.Myslím, že všichni můžeme zkusit být trochu lepší.


Trpělivější, se všemi nedostatky svých dětí, manželů a hlavně se svými. S těžkými a náročnými dny a týdny. Mít více trpělivosti, když nejde nic, tak jak jsme chtěly a přály si. Každý špatný den jednou skončí a my se dostaneme tam, kam jsme chtěly. Jen to možná potrvá déle.

Vděčnější, za to co máme, i když to není nekonečné a jiskřivé štěstí každý den.

Láskyplnější, i když je to náročné ve chvíli, kdy se Vaše dítě vztekající válí na zemi a Vy se chcete schovat přede všemi těmi pohledy, které tolik kárají a málo chápou.

Shovívavější, vůči sobě a svým chybám, které každý den děláme, protože jste jen lidé. Neklást na sebe tak vysoké nároky a nečekat, že všechno zvládnete sama bez pomoci.

Otevřenější, vůči ostatním kolem sebe a chápající, jejich těžkou cestu, po které jdou. Nekritizovat počínání jiných maminek a nehodnotit, zda by jste to zvládla lépe a jinak.

Respektující, nejen svou cestu, kterou jsme si vybraly, ale i cestu ostatních. Respektovat jejich výběr výchovy, jídla a všeho, co se týká jejich rodiny.

Doufám, že jste všichni měli dobrý týden a další, bude ještě lepší :-)

Používá technologii služby Blogger.

Featured Post Via Labels

Instagram Photo Gallery