Každá jsme tou nejlepší mámou pro své děti....

5 věcí, které bysme měly naše děti naučit o Vánocích

Přemýšlela jsem o Vánocích a jak úžasné je to období! Nemůžu uvěřit tomu, že už za dva týdny jsou tady. Tak hrozně rychle ten čas zase utekl.
I když jsou naše dcery ještě skoro všechny moc malé na to, aby si plně uvědomily, čím jsou Vánoce tak kouzelné, těším se na jejich rozzářené obličeje při rozbalování dárků.

Brzy ale přijde doba, kdy budou dost velké na to, aby pochopily, že Vánoce nejsou jen o dárcích a jídle a já nechci přijít o možnost naučit je, co Vánoce všechno znamenají.

Dnes jsem napsala pět věcí, které bychom měly naučit naše děti, třeba letos o Vánocích.


Mám pocit, že se k tomuto seznamu budeme vracet více a více, jak budeme stárnout a budeme  chtít připomínat sobě i celé své rodině, o čem Vánoce vlastně jsou.
5.Vánoční koledy

Taky milujete, jak všude znějí Vánoční písně? V obchodních centrech, v televizi, kdekoliv.
Mnoho z nás přitom shonu před Vánoci zapomíná, jak krásné máme Vánoční koledy. Pusťte si je doma jen tak. Při pečení cukroví nebo při večeři, poslouchejte je se svými dětmi a nechce se okouzlit vánoční atmosférou.

Nezapomínejme na ně a nenechme na ně zapomenout ani naše děti. K Českým Vánocům, patří i české koledy.
4. Dávání je vždycky lepší, než dostávání

Upřímně, celý rok se i já těším, až si rozbalím dárek se svým jménem pod stromečkem a v něm najdu maličkost od svých dětí nebo muže z lásky. Miluju psát s dcerami dopisy Ježíškovi a pak čekat na Štědrý den, jestli se očekávání naplní nebo ne.
 Nezáleží na tom, jestli do dárku zabalí moje pětiletá dcera obrázek nebo desetiletá koupí drobnost. Nejde o cenu dárku, ale hodnotu pro mě má obrovskou.

Více, než dostávání dárků, mě ale těší nakupování pro mé blízké. Ráda si obchody projdu a dárky osahám. Mám pak pocit větší osobitosti, protože dárek vybírám na místě. Když při nakupování dárků navíc hrají všude koledy a voní cukroví, je to pro mě ta pravá vánoční nálada.

Přesto každý rok, si více všímám lidí kolem sebe a těch, kterým se tolik nedostává a mám čím dál větší nutkání zapojit se do různých charitativních akcí.
Nemusí to být drahé věci nebo velké částky, ale každá drobnost, kterou o Vánocích uděláte pro toho druhého, jemu přinese úsměv na rtech a Vám dobrý pocit.

Vánoce jsou k tomu jako stvořené.

3. Víra v Ježíška a zázraky

I když to zní sentimentálně, Vánoce jsou obdobím, kdy věříme v zázraky a dobré konce. I když jsme racionální a Vy víte, že já jsem, věřím v něco "většího", než jsem já a než jsme my všichni.
Čas nezastavíme a dřív nebo později, se naše děti dozvědí, jak to s Ježíškem opravdu je, ale dokud ten moment nepřišel, nechme je věřit.
Není nic krásnějšího, než pohled rozzářených dětských očí při zacinkání zvonečku, zatímco všichni sedí u stolu. A to očekávání, když se otevřou dveře a pod Vánočním stromečkem jsou dárky.
Nechme je věřit a věřme s nimi, jak jen to bude dlouho možné.2. Nejlepší dárky nejsou ty drahé


Někdy je tak těžké rozhodnout se, co koupit pro toho druhého. Nakonec ale zjistíme, že dárky, které pocházejí přímo ze srdce jsou ty nejlepší dárky.

Být s rodinou, tvořit vzpomínky. Dárky nemusí stát hodně peněz, nemusí být ani těžko dostupné.
Dokonce ani nemusí být zabalené.
Nejkrásnější a nejcennější dárky jsou přímo před Vámi. Objetí, uvaření dobrého čaje nebo horkého kakaa tomu, komu tím uděláte radost. Prohlížení si společných fotografií, zatímco kolem Vás hoří světlo svíček a zní Vánoční písničky.

Nejlepším dárkem nakonec vždycky bude to, že jsme s těmi, které máme rádi a jsme spolu šťastní.
1. Tradice, tradice

Miluju Vánoční tradice. Posílání svíček ve skořápkách po vodě v lavoru, to u nás byla tradice, na kterou jsem se jako dítě těšila. S napětím jsem sledovala svoji lodičku, kam se asi vydá?
Když pak máma rozkrojila jablíčko a objevila se hvězdička, měla jsem neskutečnou radost.

Nezáleží na tom, jestli držíte tradice své rodiny nebo jste si jako vlastní rodina, udělaly nové. Může to být cokoliv. Procházka na Štědrý den, krmení zvířátek v lese, zastavení se na poslední vánoční svařák na Vánočních trzích.

Na dárky, které dostaneme, bude postupně sedat prach, ale vzpomínky na strávený čas nikdy nezmizí.
Bavte se jako rodina, dívejte se na vánoční filmy, ujídejte perníčky a cukroví. Všechno co uděláte se stane výjimečným.

Chci, aby moje dcery znaly skutečný význam Vánoc. Aby věděly, že Ježíšek se narodil v jesličkách a jaký to byl zázrak.

A k Vánocům patří zázraky, nebo ne?

Tak se pozorně dívejte kolem sebe, se svými dětmi, třeba nějaký zahlédnete,

Monika xxx

Používá technologii služby Blogger.

Featured Post Via Labels

Instagram Photo Gallery