Každá jsme tou nejlepší mámou pro své děti....

SLIBY pro všechny mámyDnes jsem se nechala inspirovat jednou zahraniční bloggerkou, která sestavila takový seznam toho, čím jsme my mámy a na co zapomínáme.

Ve chvílích, kdy se cítíte na dně a máte pocit, že už nezvládnete ani jednu vteřinu, pojďte si se mnou něco slíbit.

Slibme si, že si budeme následující věty opakovat a pokusíme se jim uvěřit.
Pokaždé, když se nebudeme cítit dobře. Slibte si to sobě, slibte si to s kamarádkou nebo jinou maminkou, slibme si je SPOLEČNĚ.1.Vím, že každý den měním život své rodiny- ano to se také počítá, když v noci vstáváte, připravujete svačinu, zkontrolujete úkoly a čekáte na své děti před školou.

2.Nebudu se srovnávat s maminkou, která sedí v kavárně a vypadá tak úžasně- věřila by jste, že právě ta dokonalá maminka se pravděpodobně srovnává s Vámi právě v tuto chvíli? Lepší by bylo, kdyby jste se navzájem pozdravily, třeba pokývnutím.


3. Nebudu na sebe tak přísná- je v pořádku, když jste udělala dort k narozeninám a ani trochu se nepodobá dortu z časopisu. Ani dekorace nejsou tak zářivé, ale udělala jste to Vy a na tom záleží. Od srdce.

4. Budu plakat, když se mi chce- za dveřmi koupelny, na telefonu v autě, při rozhovoru s kamarádkou. Slzy jsou jen projevem emocí, které někdy potřebují ven. Neznamená to, že jste slabá, naopak. Pokud ukážete svou zranitelnost, jste silná.

5. Budu na své děti hrdá i když dělají chyby- a dělají jich hodně, každý den. I když je to těžké a zrovna v tuto chvíli Vás rozčilují tím, že pobíhají v kuchyni a převracejí skleničky plné pití. V takových chvílích ve Vás zrovna nevyvolávají příval lásky, já to chápu. Ale řekněte jim, že je máte ráda. Buďte na ně hrdá. Těmi chybami se učí každý den, jak být lepšími, pomozme jim.

6. Nechám otisky na zrcadle a nebudu se na ně omlouvat- mít děti znamená mít otisky rukou, lepkavý stůl a fixami pomalovanou čerstvě natřenou zeď. Jako teď, u nás doma. Když někdo přijde na návštěvu, ukažte mu Váš domov, alespoň my všichni nezapomeneme, že je tak podobný všem ostatním domovům s dětmi.

7. Nebudu se omlouvat za to, že jsem dnes všechno nezvládla- prosím ne. Pokud se budete omlouvat Vy, musím se omlouvat i já, protože i já mám dnes na svém seznamu několik věcí, které nejsou hotové. A nejen já, je nás spousta. Spíš se pochvalte za to, co jste dnes udělala, bylo to důležité.

8. Pokusím se nesoudit ostatní- v době sociálních médií a různých mateřských fór, jsme denně vystavování problémům, které řeší všechny mámy kolem nás. Shodují se s těmi našimi, ale přesto máme někdy pocit, že my zvládáme konkrétní situace lépe, než druzí. Neznáme ale důvody, proč se tak jiné maminky rozhodly, nesuďme je jenom proto, že máme na věc jiný názor a postupujeme zcela odlišně. Zkusme si navzájem naslouchat a být si inspirací, přinese nám to mnohem více.


10. Najdu na každém dni něco dobrého- ano, ano. To je opravdu těžké, já vím.
Vím, že život může být neuvěřitelně těžký, tvrdý a únavný. Ale zkuste najít jednu dobrou věc. I kdyby to mělo být horké latté, které bylo úžasné nebo že jeden večer, šly Vaše děti spát bez velkých problémů. Tím myslím samozřejmě, že před usnutím se šel napít dvakrát a třikrát musel na záchod.

11. Nebudu se cítit provinile- ani, když bude k večeři mražená pizza a druhý večer za sebou. Nebo špagety se sýrem z krabice, které smícháte s mlékem a máslem. Nebo kuřecí nugety a palačinky. Večeře na stole být musí, na to myslete, jenom na to.


12. Vidím v sobě to dobré- jste jediná, kdo ví, proč Vaše batole pláče a vrhá se Vám na nohu. Víte, jak najít ztracenou botu nebo rukavici, s domácími úkoly nebo když se zasekne zip na bundě. Víte, jak se vypořádat s tolika různými situacemi, buďte na sebe hrdá. Jste skvělá.A poslední bod, který považuji za úplně nejdůležitější. Na něj často zapomínám a držíme se svých představ, které nejsou skutečné.

JSEM SKUTEČNÁ- neexistuje žádná dokonalá máma nikde na světě. Ani ve světě sociálních médií, plných utopických ideálů a snů. Vy jste skutečná, teď a tady.
To Vaše ruka otírá slzy tříletému synovi nebo dceři. To Vaše náruč konejší dospívajícího potomka nebo plakající miminko.
To Vy, chystáte svačiny do školy. Utíráte čelo i nos, chválíte každý obrázek a kytičku vyrobenou z vaty.
To Vy jste tady, když mají v noci zlé sny a potřebují uklidnit.
Vy jste pro ně vším, celým světem a nezáleží jim na tom, co mají k večeři, ani kolik make-upu máte na sobě.
Pro ně, jste skutečná a úžasná, taková JAKÁ JSTE.

Monika xxx

Používá technologii služby Blogger.

Featured Post Via Labels

Instagram Photo Gallery